Czujniki rezystancyjne

Czujniki rezystancyjne temperatury (RTD).

ACSE Sp. z o.o. oferuje pełną gamę aparatury kontrolno-pomiarowej oraz czujniki rezystancyjne temperatury (RTD). Rezystancyjne czujniki temperatury oferowane są w różnych wersjach wykonań i typów, jak również z różnymi elementami pomiarowymi. Elementem pomiarowym czujnika rezystancyjnego jest termorezystor, którego rezystancja zmienia się wraz ze zmianą temperatury. Wykonujemy głównie rezystancyjne czujniki temperatury z sensorem Pt100, Pt500 lub Pt1000, jak również wykonujemy czujniki Ni100, Ni100, NTC, PTC, itp. Oprócz katalogowych wykonań czujników temperatury, które są przedstawione na naszej stronie internetowej, wykonujemy czujniki specjalne według specyfikacji i wymagań klienta.

Podstawową cechą czujników rezystancyjnych jest duża dokładność i rozdzielczość mierzonej temperatury zwłaszcza w zakresie niskich i średnich temperatur. Czujniki rezystancyjne stosuje się zazwyczaj do pomiaru temperatur nie większych niż 400-600°C. Do pomiaru większych temperatury stosuje się czujniki termoelektryczne (np. termopary typu: J, K, N, S, R, B). Na życzenie klienta dostarczamy również czujniki płaszczowe. Czujniki płaszczowe to mogą być również czujniki rezystancyjne, ale wykonane ze specjalnego płaszcza, który można swobodnie kształtować, przy zachowaniu minimalnego promienia gięcia.

Oprócz czujników temperatury, oferujemy również szereg urządzeń do pomiaru, kontroli, regulacji, rejestracji i monitoringu wielu parametrów procesowych. Mierzymy, regulujemy i rejestrujemy oprócz temperatury takie parametry jak: wilgotność względna, ciśnienie, różnica ciśnień, przepływ, poziom, pH, przewodność, natężenie oświetlenia i promieniowanie świetlne. Służą do tego wszelkiego rodzaju przetworniki, regulatory i rejestratory, które posiadamy w naszej ofercie.

Firma ACSE Sp. z o. o. posiada duże doświadczenie w zakresie produkowanych czujników rezystancyjnych, posiada pracowników z wieloletnim doświadczeniem i umiejętnościami. Nasza kadra służy pomocą przy doborze czujników rezystancyjnych. Czujniki rezystancyjne są jednym z elementów naszej szerokiej oferty. Nasi pracownicy służą pomocą w doborze i kompletacji całych układów do pomiaru, regulacji, rejestracji i monitoringu.

Z naszej szerokiej oferty aparatury kontrolno-pomiarowej i urządzeń automatyki korzysta wiele zakładów przemysłowych, budownictwo, ciepłownictwo, wodociągi, itp. Czujniki rezystancyjne dostarczanym zarówno do produkcji różnych maszyn i urządzeń (np. piece do wypału ceramiki, piece do obróbki cieplnej, piece do wytopu metali i szkła), jak i do utrzymania ruchu linii produkcyjnych w zakładach przemysłowych. Współpracujemy z wieloma firmami projektowymi oraz działami utrzymania ruchu, automatyki i energetyki w wielu zakładach. Dbamy o to, aby oferowane przez nas urządzenia były najwyższej, jakości. Zapewniamy krótki czas realizacji zamówień, rozsądną cenę oraz wszelką pomoc techniczną przy doborze i eksploatacji naszych urządzeń, co nas wyróżnia na tle konkurencji.

Firma ACSE Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, dostarcza sprzęt pomiarowy do zakładów na terenie Polski, jak również na renie Europy. Jest również dystrybutorem urządzeń: Shinko Technos, Delta Ohm, Halstrup Walcher, Status Instruments, STS AG, Additel i wielu innych.

Zobacz nasze rezystancyjne czujniki temperatury do korzystania z naszych rozwiązań!

Zapraszamy!