Termopary

Termopary – czujniki termoelektryczne.

Termopary to termoelektryczne czujniki temperatury przeznaczone do pomiaru temperatury, zwłaszcza do pomiaru wysokich temperatur i w miejscach o trudnym dostępie. Dostępne w ofercie firmy ACSE Sp. z o.o. termopary nazywane również potocznie czujnikami termoelektrycznymi to urządzenia wysokiej klasy mające zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Termoelektryczne czujniki temperatury stosowane są do pieców do obróbki cieplnej (piece próżniowe i z atmosferą ochronną), w kotłach energetycznych, maszynach  i urządzeniach oraz wtryskach i wytłaczarkach do tworzyw i gumy.

Czujniki termoelektryczne mierzą temperaturę mierząc napięcie generowane przez spoinę pomiarową termopary (termopara składa się z dwu różnych metali lub ich stopów). Najczęściej stosowane czujniki termoelektryczne to termopary typu J(Fe-CuNi), K(NiCr-Ni), N(NiCrSi-NiSi) lub termopary platynowe S(PtRh10-Pt), R(PtRh13-Pt), B(PtRh30-PtRh6). Do podłączenia w/w czujników stosowane są odpowiednie przewody kompensacyjne i przedłużające (termoelektryczne) oraz złącza skompensowane (wtyki i gniazda termoparowe do montażu na przewodzie lub gniazda panelowe). Jeżeli poszukują Państwo najnowszych rozwiązań technologicznych w zakresie pomiaru temperatury za pomocą czujników termoelektrycznych, nasze wyroby z całą pewnością spełnią .

Zajmujemy się kompleksową produkcją, kompletacją i sprzedażą aparatury kontrolno-pomiarowej. Nawiązaliśmy również efektowną współpracę z renomowanymi krajowymi zagranicznymi producentami termopar, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować termopary według indywidualnych potrzeb i wymagań.

Doświadczony i kompetentny personel we właściwy sposób przedstawi wszelkie możliwości jakie posiadają termopary. Proponujemy pełną gamę przyrządów pomiarowych wraz z doradztwem technicznym. Jako nowoczesna i rzetelna w swoich działaniach firma dokładamy wielu starań, żeby zamówienia na termopary były realizowane sprawnie i terminowo.

Chętnie doradzimy przy wyborze najkorzystniejszego wykonania czujników termoelektrycznych, które spełnią Państwa oczekiwania. Oferowane termopary posiadają szereg cech użytkowych co odróżnia je od rezystancyjnych czujników temperatury, co bezpośrednio przekłada się na właściwe działanie w określonych warunkach. Zachęcamy do Państwa do odwiedzenia naszego serwisu, gdzie w dziale pt.Czujniki temperatury” znajdziecie Państwo pełny katalog oferowanych termopar. Znajdują się tam dokładne opisy produktów i parametry!

Termopary uzupełniają szeroką ofertę zawierającą: czujniki temperatury, mierniki temperatury, regulatory temperatury, rejestratory temperatury oraz różnego rodzaju przetworniki.

Zapoznaj się z naszą ofertą:

Regulatory temperatury >>>                                      

Czujniki temperatury >>>