Wideograficzne rejestratory temperatury VM7000A

Wideograficzne rejestratory temperatury VM7000A (rejestratory ekranowe) to w pełni elektroniczne i bezpapierowe rejestratory temperatury z ekranem dotykowym. Bezpapierowy rejestrator temperatury VM7000 przeznaczony jest głównie do pomiaru, kontroli, monitoringu i rejestracji temperatury. Rejestrator temperatury VM7000 obsługuje czujniki rezystancyjne Pt100, termopary (J, K, N, R, S i B). A także czujniki i przetworniki wilgotności, ciśnienia, różnicy ciśnień, przepływu, pH, potencjału redox (ORP), konduktancji oraz innych wielkości procesowych w różnorodnych procesach technologicznych.

Rejestrator graficzny z serii VM7000 wyposażony jest w kolorowy i duży ekran dotykowy LCD (TFT) o przekątnej 5,7″, wewnętrzną pamięć (100MB) oraz system zapisu danych na karcie pamięci SD/SDHC (max 32GB). Wraz z wideograficznym rejestratorem temperatury VM7000A dostarczane jest oprogramowanie Parameter Loader oraz Data Viewer.

 • Oprogramowanie Parameter Loader – przeznaczone jest do zdalnej konfiguracji rejestratora za pomocą komputera PC
 • Oprogramowanie Data Viewer – przeznaczone jest do pobierania, przeglądania, obróbki zapisanych danych oraz do tworzenia i drukowana raportów i wykresów za pomocą interfejsu Ethernet.

Zapisane dane pomiarowe mogą być przeglądane bezpośrednio w rejestratorze (w trybie historycznym) lub też mogą być przenoszone do komputera PC. Dane mogą być przenoszone za pomocą karty pamięci SD lub też pobierane na komputer PC przy wykorzystaniu portu Ethernet (standard) lub opcjonalnego interfejsu komunikacyjnego RS485 (MODBUS RTU). Ekran dotykowy LCD rejestratora wideograficznego VM7000A pozwala na prezentację zapisanych pomiarów w różnych formach. Rejestrator ekranowy ma możliwość wyświetlania danych pomiarowych w postaci wykresów poziomych i pionowych (linii trendów), bargrafów (słupków) lub pól cyfrowych, itp. Zapisane dane mogą być wyświetlane na rejestratorze w czasie rzeczywistym lub też mogą być przeglądane dane historyczne. Konfiguracja rejestratora odbywa tradycyjne za pomocą ekranu dotykowego z przyjaznym interfejsem (obsługa podobna jak smartfona) lub opcjonalnie za pośrednictwem interfejsu komunikacyjnego Ethernet (lub RS485) oraz oprogramowania (Parameter Loader) z poziomu komputera PC. Graficzny rejestrator temperatury VM7000A posiada również możliwość swobodnej konfiguracji sposobu wyświetlania rejestrowanych danych, konfiguracji wejść pomiarowych, interwału pomiaru i rejestracji danych (zapisu) oraz konfiguracji wyjść alarmowych (zdarzeń).

Wideograficzne rejestratory temperatury z ekranem dotykowym VM7000A.

Seria wideograficznych rejestratorów temperatury VM7000 z ekranem dotykowym składa się z 4 modeli, różniących się ilością wejść pomiarowych, są to:

 • Rejestrator VM7003A – 3- kanałowy rejestrator temperatury i procesów,
 • Rejestrator VM7006A – 6- kanałowy rejestrator temperatury i procesów,
 • Rejestrator VM7009A – 9- kanałowy rejestrator temperatury i procesów,
 • Rejestrator VM7006A – 12- kanałowy rejestrator temperatury i procesów.
Wielokanałowy rejestrator temperatury w obudowie przenośnej
Wielokanałowy rejestrator temperatury w obudowie przenośnej (stołowej)

Wideograficzne rejestratory ekranowe z ekranem dotykowym z serii VM7000 dostępne są również w wersji przenośnej (mobilnej). Obudowa przenośna (obudowa laboratoryjna (stołowa) WMSU0490A) pozwala na łatwy i szybki transport rejestratora i bezpiecznej jego przenoszenie. Wielokanałowe rejestratory temperatury w obudowie stołowej stosowane są najczęściej w różnego rodzaju laboratoriach pomiarowych, a także przez działy kontroli jakości oraz utrzymania ruchu. Wielokanałowy rejestrator temperatury VM7000A w obudowie przenośnej jest idealnym rozwiązaniem do pomiaru i kontroli rozkładu temperatury w różnego rodzaju piecach do obróbki cieplnej i suszarniach przemysłowych.

Rejestratory elektroniczne temperatury z serii VM7000A mogą być opcjonalnie wyposażone w wejścia / wyjścia cyfrowe. Wejścia cyfrowe mogą służyć do zdalnego sterowania pracą rejestratora (start/stop procesu rejestracji, zapis ustawionego komentarza, itp.). Natomiast wyjścia cyfrowe mogą służyć do sygnalizacji na stanów alarmowych w procesie który jest monitorowany za pomocą rejestratora VM7000A.

Wideograficzne rejestratory temperatury z serii VM7000A z ekranem dotykowym zapewniają:

 • Zgodność z nowymi standardami p.t. „Przemysł 4.0” oraz FDA 21 CFR Part 11.
 • Możliwość kontroli i opisu rejestrowanego procesu za pomocą klawiatury ekranowej (np. nazwa produktu, numer seryjny, partia, operator, itp.)
 • Łatwą obsługę przy pomocy panelu dotykowego z intuicyjnym menu.
 • Dużą pojemność pamięci wewnętrznej (100MB). Dane pomiarowe mogą być zapisywane bezpośrednio w wewnętrznej pamięci przez ok. 3 tygodnie (bez wkładania karty pamięci SD/SDHC).
 • Karta pamięci SD/SDHC jako nośnik danych (max 32GB).
 • Różne sposoby prezentacji danych. W zależności od potrzeby mogą być wybierane różne sposoby prezentacji danych pomiarowych: bargrafy, wykresy, dane w postaci liczbowej, itd…
 • Funkcje matematyczne. Funkcje obliczeniowe rejestratora umożliwiają wykonywanie różnych operacji matematycznych na wartościach mierzonych i rejestrowanych.
 • Kanały obliczeniowe. Rejestrator jest standardowo wyposażony w 36 kanały obliczeniowe (oprócz kanałów pomiarowych).
 • Standardowe oprogramowanie. Program „Parameter Loader” umożliwia łatwą konfigurację i zmianę ustawień, natomiast „Data Viever” umożliwia pobieranie, wizualizację i przeglądanie danych pomiarowych.
 • Małe rozmiary i waga. Wymiary 150 x 144 x 181.8mm, waga ok. 1.0kg.
 • Rejestracja do 12 kanałów pomiarowych i 36 kanałów obliczeniowych.
 • Uniwersalne wejścia pomiarowe: 22 zakresy i typy termopar, 4 zakresy i typy czujników rezystancyjnych i 8 zakresów sygnałów analogowych (napięciowych i prądowych).
 • Port Ethernet. Dostępne funkcje: FTP, Web serwer, SNTP i Modbus TCP.
 • Opcjonalny interfejs RS-485. Dostępny protokół komunikacyjny Modbus RTU (Master/Slave).

Rejestrator ekranowy VM7000 – port Ethernet (Modbus TCP)

Rejestrator VM7000A - port Ethernet
Rejestratory ze standardowym portem Ethernet

Nasze elektroniczne rejestratory z ekranem dotykowym wyposażone zostały standardowo w port komunikacyjny Ethernet (Modbus TCP), który umożliwia m.in.:

 • Zdalny odczyt parametrów i ustawień rejestratora na komputerze.
 • Zdalną konfigurację rejestratorów.
 • Prosty monitoring zapisywanych wielkości za pomocą przeglądarki www (web serwer).
 • Zdalne uruchamianie oraz zatrzymywanie procesu rejestracji.
 • Pobieranie zapisanych danych z rejestratora na komputer PC (FTP).
 • Integrację rejestratorów widograficznych ze sterownikami  PLC i systemami SCADA

Rejestrator wielokanałowy temperatury VM7000 – interfejs RS-485 (Modbus RTU Master/Slave)

Elektroniczne rejestratory z ekranem dotykowym VM7000A mogą być wyposażone opcjonalnie w interfejs komunikacyjny RS-485 (Modbus RTU), który umożliwia m.in.:

 • Odczyt parametrów rejestratora.
 • Rejestrator VM7000A - funkcja masteraKonfiguracja rejestratora.
 • Zdalne uruchamianie oraz zatrzymywanie procesu rejestracji.
 • Pobieranie zapisanych danych z rejestratora (-ów) na komputer PC.
 • Integrację rejestratorów ze sterownikami  PLC i różnymi systemami pomiarowymi.
 • Współpracę z innymi urządzeniami wyposażonymi w RS-485 z Modbus RTU (funkcja master/slave).

Nasz rejestrator graficzny z ekranem dotykowym wyposażony jest w funkcję mastera Modbus RTU, która umożliwia wyświetlanie i rejestrowanie danych pomiarowych na rejestratorze z urządzeń wyposażonych w interfejs RS-485 (Modbus RTU). Funkcja mastera Modbus RTU umożliwia podłączenie do rejestratora do 12 urządzeń (np. rejestratory, przetworniki, regulatory oraz mierniki tablicowe) wyposażone w interfejs RS-485 i protokół Modbus RTU. W takim przypadku rejestrator ekranowy VM7000A umożliwiają rejestrację i monitoring max 48 wielkości mierzonych na jednym masterze (razem z kanałami pomiarowymi rejestratora VM70012A).

Elektroniczne rejestratory temperatury – sposób prezentacji pomiarów:

Wideograficzne rejestratory temperatury z ekranem dotykowym zgodne z „Przemysł 4.0”

Zgodność wielokanałowych rejestratorów temperatury VM7000A

Wielokanałowe rejestratory VM7000A posiadają funkcjonalność zgodną z nowoczesnymi koncepcjami transformacji technologicznej p.t. “Przemysł 4.0”. Nasze rejestratory elektroniczne z kolorowym ekranem dotykowym z serii VM7000A umożliwiają zapis danych o przebiegu całego procesu produkcyjnego. Ponad to użytkownik może wprowadzić za pomocą klawiatury ekranowej, a następnie odczytać informacje dotyczące procesu produkcyjnego. Osoba obsługująca dany proces produkcyjny może wprowadzić: czas rozpoczęcia i zakończenia danego procesu rejestracji, nazwę produktu, numer partii, numer seryjny, nazwisko obsługującego, itp. (max 8 różnych i konfigurowalnych pozycji). Wprowadzone informacje są dostępne bezpośrednio na ekranie rejestratora lub też po przeniesieniu danych na komputerze PC.

Zaletą naszego rejestratora bezpapierowego z ekranem dotykowym z serii VM7000A jest brak konieczności opisu procesu rejestracji ręcznie (np. za pomocą pisaka na składanej taśmie papierowej). Tak ja to się odbywa przy rejestratorze z zapisem na składanej taśmie papierowej (w przypadku rejestratora papierowego).  Rejestrator wielokanałowy VM7000A zapisuje dane procesu bezpośrednio w pamięci (w postaci cyfrowej) wraz z danymi rejestrowanymi.

Opis procesu może być wprowadzany za pomocą ekranu dotykowego (klawiatury ekranowej), a następnie wyświetlany na ekranie rejestratora lub komputera PC, co ułatwia przeprowadzenie kontroli jakości i archiwizację wszystkich danych na dysku sieciowym lub serwerze.

Wielokanałowe rejestratory temperatury - zapis danych procesowych

Dane, które mogą być wprowadzane bezpośrednio na za pomocą ekranu dotykowego i klawiatury ekranowej to:

 • Znak rozpoczęcia i zakończenia procesu rejestracji (data i czas).
 • Dane procesu (do 8 pozycji).
  1. Nazwa produktu
  2. Numer partii
  3. Numer seryjny
  4. Nazwisko wykonującego proces

Wprowadzone dane są wyświetlane na ekranie wraz wykresem w czasie rzeczywistym i historycznym. Informacje o przebiegu procesu produkcyjnego są rejestrowane w osobnym pliku wraz z zapisanymi opisami i komentarzami.

Wielokanałowe rejestratory temperatury VM7000A – schemat przebiegu procesu produkcyjnego.

Wielokanałowe rejestratory wideograficzne temperatury VM7000A
Schemat przebiegu procesu produkcyjnego z rejestracją danych

Bezpapierowe rejestratory z serii VM7000A ze względu na swoje możliwości, dokładność i rozdzielczość pomiarową znajdują zastosowanie w urządzeniach i liniach produkcyjnych muszących spełniać szczególnie wysokie wymagania jakościowe, co, do jakości produktu końcowego. W urządzeniach które muszą spełniać wymagania NADCAP, AMS2750, CQI-9 i innych. Nasze wielokanałowe rejestratory temperatury i procesów VM7000A stosowane są zwłaszcza w piecach i liniach do obróbki cieplnej (np. hartowanie), obróbki galwanicznej, wykonywania powłok i struktur z kompozytów lub tworzyw sztucznych w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym.

Wideograficzne rejestratory temperatury i procesów – zgodność z FDA CFR Part11 (opcja).

Wielokanałowe rejestratory temperatury i procesów z zapisem danych na karcie pamięci z serii VM7000 dostępne są z opcjonalnym oprogramowaniem, które jest zgodne z rozporządzeniem FDA 21 CFR Part11 (ang. Food and Drug Administration, FDA), które dotyczy bezpieczeństwa danych elektronicznych i podpisów elektronicznych. Dlatego nasze bezpapierowe rejestratory temperatury z serii VM7000A mogą być stosowane w firmach, które eksportują i produkują urządzenia lub materiały farmaceutyczne, farmaceutyki i lekarstwa, kosmetyki, produkty spożywcze, pasze, itp. na rynek USA.

W związku z tym rejestratory wideograficzne temperatury VM7000A w wersji ze specjalnym oprogramowanie posiadają następujące możliwości:

 • Zarządzanie dostępem: wysokie bezpieczeństwo danych dzięki funkcji logowania (obsługa tylko przez zarejestrowanego użytkownika).
 • Audyt dostępu: rejestrator zapisuje informacje o użytkowniku oraz dziennik z datą zmiany dowolnego parametru lub ustawienia.
 • Elektroniczny podpis: dodawanie podpisu elektroniczne do zapisanych danych za pomocą oprogramowania.
 • Wydruku danych: Może zostać wydrukowany wykres trendu, wartości chwilowe i dane dziennika audytu z dodanym podpisem elektronicznym.
 • Zabezpieczenie przed fałszowaniem danych: rejestrator umożliwia wykrywanie fałszerstw i uszkodzeń danych.

Oprogramowanie do konfiguracji, monitoringu i obróbki danych.

Dostępne wersje rejestratora temperatury i procesów z ekranem dotykowym z serii VM7000A:

 • VM7003A: to 3- kanałowy ekranowy rejestrator temperatury i procesów z trzema uniwersalnymi wejściami pomiarowymi (bezpapierowy)
 • VM7006A: to 6- kanałowy ekranowy rejestrator temperatury z sześcioma uniwersalnymi wejściami pomiarowymi (bezpapierowy)
 • VM7009A: to 9- kanałowy wideograficzny rejestrator temperatury z dziewięcioma uniwersalnymi wejściami pomiarowymi ((wielokanałowy)
 • VM7012A: to 12- kanałowy wideograficzny rejestrator temperatury z dwunastoma uniwersalnymi wejściami pomiarowymi (wielokanałowy)

Oprócz rejestratorów wideograficznych posiadamy również szeroką gamę rejestratorów temperatury i procesów przemysłowych. Są to głównie różne rejestratory z zapisem na składanej taśmie papierowej (rejestratory papierowe), a także cyfrowe mierniki z funkcją rejestracji (tzw. dataloggery).

Zobacz również nasze mierniki temperatury oraz  uniwersalne regulatory temperatury i procesów.

Dostawcy

ACSE Sp. z o. o. to nowoczesna i szybko rozwijającą się firma o uznanej renomie na rynku polskim oraz zagranicznym. Obszar działalności firmy obejmuje głównie automatykę przemysłową, ciepłownictwo, wentylację, klimatyzację oraz inne obszary gospodarcze. ACSE Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w roku 2005, którą stale rozszerza i rozwija podnosząc jakość oferowanego asortymentu. Firma zatrudnia przede wszystkim wysoko wykwalikowanych pracowników, którzy wiedzę i doświadczenie zdobył m.in. w dawnej Krakowskiej Fabryce Aparatów Pomiarowych S.A. (KFAP S.A.). Siedziba firmy mieści się w Krakowie, ale obszar działalności obejmuje cały kraj i nie tylko. ACSE Sp. z o.o. produkuje  głównie przemysłowe czujniki temperatury i termopary, a także posiada w swojej sprzedaży różnego rodzaju mierniki, regulatory, rejestratory oraz przetworniki sygnału i procesów przemysłowych. Z naszych urządzeń korzystają przede wszystkim działy automatyki, utrzymania ruchu oraz energetyki w wielu różnych zakładach przemysłowych i nie tylko.

Dane kontaktowe

0
  0
  Zapytania
  Brak zapytańPowrót