Precyzyjne manometry cyfrowe ADT680 i ADT681

Precyzyjne manometry cyfrowe Additel - acse.pl

Precyzyjne manometry cyfrowe z serii ADT680 i ADT681 przeznaczone są głównie do precyzyjnego pomiaru, testowania i kalibracji ciśnienia i różnicy ciśnień. Nasze manometry wzorcowe w zależności od wersji i modelu mogą mierzyć ciśnienie względne, ciśnienia połączone (zarówno nadciśnienie jak i podciśnienie), ciśnienie absolutne oraz różnica ciśnień. Dzięki zaawansowanej technologii mikroprocesorowej i precyzyjnym czujnikom ciśnienia manometry elektroniczne z serii ADT680 i ADT681 zapewniają wysoką stabilność i dokładność pomiaru ciśnienia.

Precyzyjne manometry cyfrowe ADT680 i ADT681 posiadają dużą funkcjonalność i łatwość w użyciu. Aby zapewnić wysoką dokładność, każdy krzemowy czujnik ciśnienia zabudowany w manometrze cyfrowym jest specjalnie starzony, testowany i sprawdzany przed montażem. Manometry cyfrowe firmy Additel zapewniają wysoką dokładność w całym zakresie temperatury, oznacza to, że każdy czujnik ciśnienia montowany w manometrze elektronicznym jest poddawany sprawdzaniu i wzorcowany w kilku punktach temperatury (w zakresie -10…50°C). Podczas tego sprawdzania wyznaczane są indywidualne charakterystyki temperaturowe dla każdego czujnika ciśnienia, które są następnie zapisywane i uwzględnianie w charakterystyce pomiarowej manometru cyfrowego.

Manometry wzorcowe i kontrolne firmy Additel posiadają szeroką gamę zakresów pomiarowych, mogą mierzyć niskie ciśnienie i różnicę ciśnień w zakresie od ±2.5mbar do 2800bar. Firma Additel oferuje szeroki wybór zakresów pomiarowych ciśnienia połączonego (nadciśnienia/podciśnienia) do 20bar. Oferuje również manometry ciśnienia absolutnego z zakresami do 350bar. A także pełną gamę manometrów różnicy ciśnień z zakresami od ±2.5mbar do ±700mbar. Manometry wzorcowe z serii ADT680 i ADT681 dostarczane są w różnej klasie dokładności (+/-0.02%, +/-0.05% , +/-0.1%FS, +/-0.2%FS). Mogą być wykonane z różnymi przyłączami procesowymi (1/4NPT, 1/2NPT, 1/2BSP, M20x1,5, innymi).

 

Manometry cyfrowe i pompki kalibracyjne.

Pompki kalibracyjne ciśnienia Additel - acse.plAdditel posiada również manometry elektroniczne przeznaczone do pomiaru ciśnienia w niebezpiecznych obszarach (w strefach zagrożonych wybuchem) ADT681IS (z certyfikatem ATEX) oraz manometry do montażu w panelu. Manometry ciśnienia z serii ADT681 zostały rozbudowane o funkcję rejestracji ciśnienia, umożliwiają rejestrację pomiarów w wewnętrznej pamięci. Funkcja rejestracji ciśnienia jest wykorzystywana często do kontroli szczelności instalacji. Każdy rekord zawiera: datę, czas, mierzone ciśnienie i temperaturę. Zapisane dane można pobierać z manometru ciśnienia za pomocą darmowego oprogramowania Additel/Land. Dostępne jest również odpłatne oprogramowanie do rejestracji i analizy w czasie rzeczywistym Additel/Log II. Opcjonalnie do oferowanych manometrów ciśnienia i różnicy ciśnień Additel dostępne są pompki kalibracyjne i testowe (pneumatyczne i hydrauliczne) oraz różnego rodzaju adaptery i przejściówki z różnymi gwintami i przyłączami.

Precyzyjne manometry cyfrowe znajdują zastosowanie:

 • Kalibracja manometrów ciśnienia.
 • Kalibracja przetworników ciśnienia.
 • Kalibracja przetworników różnicy ciśnień.
 • Precyzyjny pomiar ciśnienia.
 • Kontrola zaworów bezpieczeństwa.
 • Kontrola regulatorów ciśnienia.
 • Kontrola szczelności instalacji hydraulicznych i pneumatycznych.

Dostępne modele manometrów kontrolnych:

 • ADT681: precyzyjny manometr kontrolny ciśnienia
 • ADT681IS: precyzyjny manometr kontrolny ciśnienia w wersji iskrobezpiecznej (Exi)
 • ADT680: manometr cyfrowy ogólnego przeznaczenia
 • ADT680W: manometr cyfrowy ogólnego przeznaczenia z komunikacją bezprzewodową

Zobacz również kalibratory ciśnienia oraz pompki kalibracyjne.