Stacje meteo (pogodowe i meteorologiczne) z serii HDMCS-100 i HDMCS-200

Kompaktowe i autonomiczne stacje meto HDMCS200 - https://acse.pl

Stacje meteo (pogodowe i meteorologiczne) z serii HDMCS-100 i HDMCS-200

Stacje meteo z serii HDMCS-100/HDMCS-200 to kompaktowe stacje, które są fabrycznie skalibrowane oraz skonfigurowane do automatycznego przesyłania danych meteorologicznych do darmowej chmury (cloud). Stacje z serii HDMCS-100/HDMCS-200 są wyposażone w akumulator i ogniwo fotowoltaiczne (nie wymaga podłączania zewnętrznego zasilania). Standardowo stacje dostarczane są skonfigurowane i gotowe do pracy. Gdy tylko stacja pogody znajduje się w zasięgu sieci GSM, a bezprzewodowy rejestrator HD33LMT.4 ma zainstalowaną kartę SIM, rejestrator rozpoczyna wysyłanie danych do darmowej chmury (Delta Ohm).

Stacje meteo (pogodowe) z serii HDMCS-100 i HDMCS-200

Wszystkie urządzenia wchodzące w skład stacji meteorologicznej są indywidualnie kalibrowane zgodnie z ISO17025. Stacje pogody z serii HDMCS-100/HDMCS-200 różnią się od siebie mierzonymi parametrami:

Stacja meteo (pogodowa) z serii HDMCS-100.

Stacja pogody HDMCS-100 może mierzyć i monitorować następujące parametry meteorologiczne:

 • prędkość i kierunek wiatru,
 • temperaturę powietrza,
 • wilgotność względną powietrza,
 • ciśnienie barometryczne,
 • opady deszczu (wbudowany deszczomierz).

W skład stacji pogody HDMCS-100 wchodzą następujące elementy: anemometr ultradźwiękowy HD52.3DT147 (do pomiaru prędkości i kierunku wiatru), czujnik temperatury powietrza, przetwornik wilgotności względnej powietrza, przetwornik ciśnienia atmosferycznego, deszczomierz (do pomiaru opadów atmosferycznych) oraz bezprzewodowy rejestrator danych komunikacją 4G/3G/GSM(2G)/GPRS (rejestrator bezprzewodowy HD33LMT.4). Ponadto zestaw jest wyposażony w wewnętrzny akumulator kwasowo-ołowiowy 12V/3,4Ah, panel fotowoltaiczny (do zasilania stacji meteo) w komplecie z uchwytem montażowym,  maszt montażowy(HD2005.20) oraz kable podłączeniowe i uchwyty montażowe.

Kompaktowa stacja meteo HDMCS-100 (zobacz więcej…)

Stacja meteo (pogodowa) z serii HDMCS-200.

Stacja pogody HDMCS-200 może mierzyć i monitorować następujące parametry meteorologiczne:

 • prędkość i kierunek wiatru,
 • temperaturę powietrza,
 • wilgotność względną powietrza,
 • ciśnienie barometryczne,
 • natężenie promieniowania słonecznego (wbudowany pyranometr).
Pyranometr PYRAsense10 (Delta Ohm, Senseca) do pomiaru promieniowania słonecznego
Pyranometr PYRAsense10 (Senseca)

W skład stacji pogody HDMCS-200 wchodzą następujące elementy: anemometr ultradźwiękowy HD52.3DP147 (do pomiaru prędkości i kierunku wiatru), czujnik temperatury powietrza, przetwornik wilgotności względnej powietrza, przetwornik ciśnienia atmosferycznego, pyranomer (do pomiaru natężenia promieniowania słonecznego) oraz bezprzewodowy rejestrator danych komunikacją 4G/3G/GSM(2G)/GPRS (rejestrator bezprzewodowy HD33LMT.4). Ponadto zestaw jest wyposażony w wewnętrzny akumulator kwasowo-ołowiowy 12V/3,4Ah, panel fotowoltaiczny (do zasilania stacji meteo) w komplecie z uchwytem montażowym,  maszt montażowy(HD2005.20) oraz kable podłączeniowe i uchwyty montażowe.

Kompaktowa stacja meteo HDMCS-200 (zobacz więcej…)

Elektroniczne rejestratory danych HD33MT.GSM / HD33MT.3G z komunikacją GSM/GPRS/3G (Delta Ohm, Senseca) do stacji meteo - https://acse.pl
Rejestrator danych do stacji meteo HD33MT

Oprócz pomiarów w/w stacji meteo posiadamy w ofercie szereg innych urządzeń po pomiaru innych parametrów meteorologicznych w tym:

Datalogger bezprzewodowy HD33MT do stacji meteo
Datalogger bezprzewodowy do stacji meteo HD33MT

Dostawcy

ACSE Sp. z o. o. w Krakowie zajmuje się produkcją i kompletacją aparatury-kontrolno-pomiarowych i urządzeń do pomiaru, kontroli, regulacji, sterowania, monitoringu i rejestracji parametrów technologicznych i procesowych w różnych gałęziach przemysłu, budownictwie, ciepłownictwie, wentylacji i klimatyzacji. Firma ACSE Sp. z o.o. produkuje różnego rodzaju czujniki temperatury, są to zarówno czujniki rezystancyjne (PTD: Pt100/Pt100), jak i czujniki termoelektryczne (termopary: J, K, L, N, E, T, R, S i B). Dodatkowo oferuje różnego rodzaju elektroniczne mierniki, uniwersalne regulatory PID (tablicowe i na szynę), rejestratory wielokanałowe, wielofunkcyjne dataloggery oraz różnego rodzaju cyfrowe przetworniki, w tym przetworniki temperatury, wilgotności, ciśnienia, różnicy ciśnień, przepływu, pH, redox (ORP), przewodności, itp. ACSE Sp. z o.o. oferuje również przetworniki niskich ciśnień, monitory różnicy ciśnień do czystych pomieszczeń (clean room), przetworniki prędkości powietrza, manometry cyfrowe, precyzyjne kalibratory ciśnienia i temperatury, kalibratory pętli prądowej, piece do kalibracji czujników temperatury, stacje meteo do farm wiatrowych, deszczomierze, przetworniki do pomiaru promieniowania słonecznego (pyranometry) do instalacji fotowoltaicznych, mierniki pyłów zawieszonych (PM), itp.

Dane kontaktowe

0
  Twoje zapytanie
  Brak zapytańPowrót