Shinko Technos - mierniki, regulatory i rejestratory temperatury

Shinko Technos - Tablicowe mierniki temperatury, Regulatory temperatury, Rejestratory temperatury Shinko Technos produkuje przemysłowe rodzaju mikroprocesorowe regulatory temperatury, elektroniczne termoregulatory, sterowniki temperatury i procesu, przemysłowe kontrolery temperatury (tablicowe i na szynę DIN), wskaźniki temperatury, mierniki temperatury, wielokanałowe rejestratory temperatury (z zapisem na papierze oraz rejestratory elektroniczne (wideograficzne, bezpapierowe, ekranowe)), itp. Shinko Technos Co. Ltd. jest japońskim producentem elektronicznych urządzeń do pomiaru, wyświetlania, kontroli, sterowania, regulacji, rejestracji i monitoringu temperatury, wilgotności, ciśnienia, ph, konduktancji, jak i wielu innych wielkości procesowych. Shinko Technos posiada najnowocześniejszą linię do produkcji obwodów drukowanych o bardzo dużej wydajności, która zapewnia wysoką jakość produkowanych urządzeń i niską cenę produktów. Oferta produkcyjna firmy Shinko Technos obejmuje głównie: cyfrowe wskaźniki temperatury, tablicowe mierniki temperatury, elektroniczne termoregulatory, mikroprocesorowe regulatory temperatury oraz wielokanałowe rejestratory temperatury i procesu. Shinko Technos rozpoczęła produkcję aparatury kontrolno-pomiarowej ponad pół wieku temu w 1945 roku, co pozwoliło na opracowanie produktów o wysokiej jakości i niezawodności. Produkty Shinko Technos są znane i używane na całym świecie, a także w Polsce. Centrala firmy Shinko Technos znajduję się w miejscowości Osaka. Produkcja odbywa się natomiast wyłącznie na terenie Japonii. Zakłady produkcyjne znajdują się w miejscowości Fukuoka oraz Sanda. W Polsce produkty firmy Shinko Technos oferowane są od lat 90-tych, kiedy to zyskały sobie uznanie w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych i są chętnie i szeroko stosowane do dnia dzisiejszego. Produkty Shinko Technos znajdują zastosowanie przede wszystkim wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka jakość i niezawodność zamontowanych urządzeń. Są to między innymi zakłady, które muszą spełnić szereg wymagań jakościowych co do przebiegu procesu produkcyjnego, jak i produktu końcowego (np. NADCAP, AMS2750, CQI-9, itp.).

Oferta firmy Shinko Technos obejmuje cztery grupy produktowe urządzeń:

 • Pierwszą grupę stanowią elektroniczne i cyfrowe wskaźniki oraz mierniki temperatury. Są to głównie tablicowe wskaźniki temperatury, mierniki procesowe, mierniki programowalne. Oferowane wskaźniki i mierniki przeznaczone są do montażu w tablicach szaf i paneli sterowniczych i pomiarowych).
 • Drugą grupę stanowią przemysłowe regulatory temperatury procesu. Grupa ta obejmuje głównie mikroprocesorowe regulatory temperatury, elektroniczne termoregulatory, cyfrowe kontrolery temperatury, sterowniki temperatury, regulatory wielofunkcyjne, regulatory z uniwersalnym wejściem pomiarowym, regulatory programowalne, regulatory procesowe. Przemysłowe regulatory temperatury i procesu firmy Shinko Technos różnią się głównie wielkością zabudowy, sposobem montażu (panelowe lub na szynie DIN), ilością wejść pomiarowych (regulatory jednokanałowe, dwukanałowe i wielokanałowe) oraz funkcjonalnością (regulatory uniwersalne, stałowartościowe i programowalne). itp.
 • Trzecią grupę stanowią przemysłowe rejestratory temperatury i procesu. Są to głównie wielokanałowe rejestratory temperatury z zapisem na papierze (składanej taśmie papierowej) oraz rejestratory elektroniczne z zapisem na karcie pamięci SD/SDHC (bezpapierowe, wideograficzne, rejestratory z ekranem dotykowym).
 • Oprócz cyfrowych mierników, regulatorów i elektronicznych rejestratorów firma Shinko Technos osobną grupę stanowią: tyrystorowe, regulatory mocy, przekaźniki SSR, przetworniki temperatury, wilgotności i sygnałów analogowych.
Urządzenia firmy Shinko Technos stosowane są w różnych gałęziach przemysłu, budownictwie oraz rolnictwie  są to m.in.: maszyny pakujące, zgrzewarki, różnego rodzaju linie i instalacje technologiczne, suszarnie, autoklawy, linie do obróbki galwanicznej, wtryskarki, wytłaczarki, w maszyny do przerobu gumy, piece piekarnicze, piece do wypału ceramiki, piece kuźnicze, piece do wytopu i obróbki szkła (do fusingu), piece do wytopu i obróbki cieplnej (hartowania, wyżarzania, odpuszczania) stali i metali kolorowych (np. aluminium) i itp. Od roku 2020 firma Shinko Technos rozszerzyła swoją ofertę o gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i monitoringu parametrów fizykochemicznych tj. pH, redox (ORP), przewodność (konduktancja), zasolenie, zawartość tlenu w wodzie, zmętnianie i wiele innych. Są to przede wszystkim różnego rodzaju mierniki, przetworniki, kontrolery oraz rejestratory pH, redox, konduktancji.

Firma Shinko Technos oferuje następujące urządzenia:

  • Mikroprocesorowe regulatory PID,
  • Cyfrowe kontrolery temperatury i procesu,
  • Uniwersalne regulatory procesowe i sterowniki temperatury,
  • Regulatory programowalne oraz elektroniczne termoregulatory,
  • Regulatory jednokanałowe lub wielokanałowe (wielopętlowe) do rozbudowanych aplikacji i wymagających procesów przemysłowych (np. maszyn pakujących),
  • Przemysłowe kontrolery temperatury,
  • Przemysłowe regulatory z uniwersalnymi wejściami pomiarowymi do współpracy z termoparami, czujnikami RTD (Pt100), z wejściami analogowymi (prądowymi lub napięciowymi),
  • Uniwersalne regulatory z auto-tuningiem,
  • Regulatory z funkcją grzania, chłodzenia lub grzania/chłodzenia (regulacja trójstawna ze strefą pokrycia/rozsunięcia),
  • Przemysłowe regulatory trójstawne-krokowe servo ON/OFF (do zaworów regulacyjnych),
  • Regulatory z regulacją krokową lub programową (z rampą programową),
  • Regulatory programowalne do pieców do wypału ceramiki,
  • Regulatory z wyświetlaczem graficznym LCD,
  • Regulatory do montażu w tablicy (tablicowe, panelowe),
  • Regulatory temperatury na szynę DIN,
  • Regulatory temperatury do wtryskarek, wytłaczarek i zgrzewarek,
  • Regulatory temperatury do obróbki cieplnej (hartowania, odpuszczania, przesycania, starzenia, wyżarzania, itp.),
  • Regulatory temperatury do pieców piekarniczych i cukierniczych,
  • Mikroprocesorowe regulatory temperatury do kształtowania szkła (fusingu),
  • Elektroniczne wskaźniki temperatury i procesu,
  • Cyfrowe mierniki temperatury i procesu,
  • Mierniki tablicowe (panelowe),
  • Programowalne mierniki temperatury i procesu,
  • Papierowe rejestratory temperatury,
  • Rejestratory z ekranem dotykowym (ekranowe),
  • Elektroniczne rejestratory temperatury (bezpapierowe),
  • Wielokanałowe rejestratory temperatury,
  • Graficzne i wideograficzne rejestratory temperatury.

Ze względu na swoje moce produkcyjne i jakość produkowanych urządzeń firma Shinko Technos jest również dostawcą cyfrowych termoregulatorów i kontrolerów OEM dla innych znanych producentów urządzeń automatyki. Wskaźniki, mierniki, regulatory i kontrolery temperatury Shinko Technos są oferowane przez firmy Panasonic, Wika, itp. pod własnymi markami i oznaczeniami (oznaczeniami).
  • Panasonic Electric Works  oferuje m.in. regulatory temperatury z serii KT4R (Shinko odpowiednik to BCS2), KT4H (Shinko odpowiednik to ACS-13A), KT8R (Shinko odpowiednik to BCR2), KT9R (Shinko odpowiednik to BCD2), KT2 (Shinko odpowiednik to JCL-33A) oraz  KT7 (Shinko odpowiednik to DCL-33A).
  • Wika oferuje produkty Shinko Technos wskaźniki i wyświetlacze z serii DI25 (Shinko odpowiednik to JIR-301-M) oraz kontrolery temperatury CS6S (Shinko odpowiednik to BCS2), CS6H (Shinko odpowiednik to BCR2), CS6L (Shinko odpowiednik to BCD2) oraz CS4R (Shinko odpowiednik to DCL-33A).
Zobacz tablicowe mierniki temperaturycyfrowe regulatory temperaturyelektroniczne rejestratory temperatury oferowane przez firmę Shinko Technos Co. Ltd.

Dostawcy

ACSE Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie obszarem swojej działalności obejmuje głównie automatykę przemysłową, ciepłownictwo, wentylację, klimatyzację, także inne obszary, które wykorzystają wszelkiego rodzaju urządzenia kontolno-pomiarową oraz automatykę przemysłową. ACSE Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w roku 2005, którą stale rozszerza i rozwija podnosząc jakość i gamę oferowanych urządzeń. Firma zatrudnia wysoko wykwalikowanych personel, którzy wiedzę i doświadczenie zdobył w Krakowskiej Fabryce Aparatów Pomiarowych S.A. (KFAP S.A.). ACSE Sp. z o.o. produkuje głównie przemysłowe czujniki temperatury,  zarówno czujniki rezystancyjne, jak i termoelektryczne (termopary). Ponadto posiadamy również w ofercie szeroką gamę innych urządzeń pomiarowych, takich jak różnego rodzaju mierniki, regulatory, rejestratory przetworniki temperatury (wilgotności, ciśnienia, różnicy ciśnień, przepływu, pH, redox (ORP), przewodności), a także innych parametrów technologicznych i przemysłowych. Są to głownie przemysłowe czujniki temperatury, mierniki tablicowe, regulatory PID, rejestratory bezpapierowe i elektroniczne dataloggery, przetworniki wilgotności względnej, przetworniki niskich ciśnień, przetworniki prędkości powietrza, manometry cyfrowe, kalibratory ciśnienia, piece do kalibracji czujników temperatury, stacje meteo, deszczomierze, przetworniki do pomiaru promieniowania słonecznego (pyranometry), itp.

Dane kontaktowe

0
  0
  Twoje zapytanie
  Brak zapytańPowrót